Restauracja Meluzyna
ZNAKOMITE DOPEŁNIENIE

Karta win

Wina Białe

LOMA PAJARERA ARIEN 25 zł / 100 zł
Hiszpania, D.O. La Manacha, Szczep: Arien, półwytrawne - 150 ml / 750 ml
W barwie słomkowo-żółte. W aromatach pełna gama owoców, szczególnie wyczuwalne nuty brzoskwini i moreli. Na podniebieniu przyjemne, gładkie o niskiej, dobrze zbalansowanej kwasowości.
ZUMBALI CHENIN BLANC 29 zł / 130 zł
Rpa, Szczep: Chenin blanc, wytrawne - 150 ml / 750 ml
Soczyste owocowe cheninblanc o świeżym, owocowym bukiecie, z elementami jabłka, gruszki i żółtych śliwek. Na podniebieniu orzeźwiające, rześkie o delikatnej kwasowości z wyraźnymi nutami miodowego melona.
GUI GAS VHINO VERDE 100 zł
Portugalia, D.O.C. Vinho Verde, Szczep: Loureiro, Trajadur, Arieto, półwytrawne - 750 ml
Vinho Verde znaczy po Portugalsku "wino zielone". "Zielone"oznacza po prostu, że wino jest świeże i młode, w przeciwieństwie do vinho maduro, a więc wina dojrzałego. Wino o delikatnej cytrynowej barwie. Eleganckie, owocowe aromaty zielonego jabłka i cytrusów, a jednocześnie rześkie, z delikatną kwasowością. Na podniebieniu delikatne lekko musujące.
JOHANN BRUNNER RIESLING MOSEL 120 zł
Niemcy, Szczep: Riesling, półwytrawne - 750 ml
W kieliszku bladosłomkowe ze świetlistymi refleksami. W nosie delikatne aromaty cytrusowe i mineralne. Na podniebieniu dominują świeże jabłka z niuansami cytryny i limonki. Kwasowość przyjemnie równoważy się z łagodną słodyczą.
SACCHETTO PINOT GRIGIO DEL VENETO "L'ELFO" 130 zł
Włochy, I.G.T. Veneto Minho, Szczep: Pinot Grigio, wytrawne - 750 ml
Jasno-żółta barwa, z zielonymi refleksami. Doskonale wyważone aromaty owocowe, przypominające świeże kwiaty cytryny. W ustach delikatnie perliste z orzeźwiającą i znakomicie dobraną kwasowością. Doskonałe jako aperitif jak również do ryb, owoców morza i letnich sałat.
GUY ALLION SAUVIGNON BLANC 150 zł
Francja, Szczep: Sauvignon blanc, wytrawne - 750 ml
Kolor bladożółty z zielonymi odcieniami. W nosie miękkie i delikatne z charakterystycznymi zapachami szczepu sauvignon blanc, agrestu i owoców męczeniccy. W ustach dominują nuty mineralne i cytrusowe: limonki, cytryny i grejpfruta oraz delikatne aromaty ziół, melona i szparagów.

Wina Czerwone

LOMA PAJARERA TEMPRANILLO     25 zł / 100 zł
Hiszpania, D.O. La Manacha, Szczep: Tempranillo, półwytrawne - 150 ml / 750 ml
Głęboko czerwono-purpurowy kolor. Aromaty czerwonych i  czarnych jagód z delikatną nutą ziołową. W ustach wyraźne, skoncentrowane czarne owoce, dobrze zintegrowane z delikatnymi taninami.
GUY ALLION LE POIRA MALBEC 29 zł / 140 zł
Francja, Szczep: Malbec, wytrawne - 150 ml / 750 ml
W kieliszku żywa, rubinowoczerwona barwa z fioletowymi refleksami. Wino ma intensywny nos pełen świeżych dojrzałych śliwek i czarnych porzeczek, z wyczuwalnymi delikatnymi nutami korzennymi. Wino o orzeźwiającym finiszu.
BOVE FEUDI D'ALBE MONTEPULCIANO D'ABRUZZO  110 zł
Włochy, I.G.T. Montepulciano d'Abruzzo, Szczep: Montepulciano d'Abruzo wytrawne - 750 ml
Intensywny ciemny wiśniowy kolor. Wyraźny, intensywny, bardzo owocowy aromat z nutami
czerwonych i czarnych owoców. Miękkie, przyjemne na podniebieniu taniny.
JAFFELIN BOURGOGNE PINOT NOIR  150 zł
Francja, Burgundia, Szczep: Pinot Noir wytrawne - 750 ml
Wino o kolorze mocnej czerwieni. Lekkie wino urzekające aromatami czerwonych owoców, czereśni i wiśni, z lekką nutą przypraw. W ustach rześkie, owocowe, świeże, z delikatnie korzennym finiszem.
BODEGA PIEDRA NEGRA MALBEC ALTA COLECCION MALBEC 170 zł
Argentyna, Szczep: Malbec, wytrawne - 750 ml
Jasno rubinowa barwa. Dominują aromaty czarnego pieprzu i czerwonych letnich owoców. Na podniebieniu koncentracja dojrzałych czerwonych owoców. Wino o pełnej strukturze oraz miękkiej i gładkiej taninie. Długi finisz z aromatyczną nutą kawy.
CHLORIS PRIMITIVO DI MANDURIA 170 zł
Włochy, D.O.P. Manduria, Szczep: Primitivo, półwytrawne - 750 ml
Barwa czerwono-rubinowa z fioletowymi refleksami. Nos typowy, bardzo intensywny, kojarzący się z bardzo dojrzałymi czerwonymi owocami, dżemem śliwkowym, z akcentami przypraw i lukrecji z nutą suszonych owoców, W smaku pełne, miękkie, dobrze zbudowane i zrównoważone, w finale powracają przyjemne nuty aromatyczne czarnej wiśni, suszonych fig, kakao i kawy.

Wina Deserowe

SAINT ANAC BORDEAUX MOELLEUX 25 zł / 120 zł
Francja A.O.C. Bordeaux, Szczep: Semillon, Muscadelle, słodkie - 150 ml / 750 ml
Czysta, złota barwa. Aromaty owoców tropikalnych, mango i cytrusów, z delikatną nutą przypraw. Na palecie wino dobrze zrównoważone, świeże z akcentem kwiatów i limonki.

Szampany

MOET & CHANDON IMPERIAL BRUT 500 zł

Francja, A.O.C. Szampania 750 ml
Moet & Chandon to jedyny szampan będący owocem "assemblage" ponad 200 win. W czasie dojrzewania przechowywany jest w piwnicach dwa razy dłużej niż wymaga tego sztuka produkcji win szampańskich - trzydzieści miesięcy.
Od 1743 r. kiedy to Claude Moet założył firmę, Moet & Chandon wyróżnia się swoim wizjonerskim duchem i dążeniem do doskonałości. Wnuk założyciela zadedykował wytrawny szampan Moet & Chadon Brut Imperial Napoleonowi jako wyraz przyjacielskich stosunków, jakie łączyły go z cesarzem. Sam Napoleon zwykł mawiać, że szampan "dla zwycięzców jest zasłużony, dla pokonanych - niezbędny".

Wina Musujące

PROSECCO EXTRA DRY PATTINI  110 zł
Włochy,  Szczep: Glera białe półwytrawne  750 ml
Prosecco zachwyca lekkością i delikatnością. W barwie jasnożółte słomkowe z zielonymi refleksami. Wino o wyraźnym aromacie białych kwiatów i jabłka. W samku łagodne i orzeżwiające z wyraźnymi perlistymi babelkami.