Facebook
Streetview

Meluzyna Restaurant & Wine

REMONT RESTAURACJI - ZAPRASZAMY WKRÓTCE! linia

Restauracja Meluzyna


Restauracja „Meluzyna” mieści się w zabytkowej willi Wilhelma Blumwe, usytuowanej we wschodniej pierzei ulicy Gdańskiej, pod numerem 50, przy skrzyżowaniu z ulicą Słowackiego. Budynek wzniesiono w latach 1900–1904 według projektu architekta Hildebrandta z Berlina. Inwestorem był Wilhelm Blumwe spadkobierca bogatego bydgoskiego przemysłowca Carla Blumwe. Byli oni właścicielami Fabryki Traków i Maszyn do Obróbki Drewna.

Rezydencja należała do rodziny Blumwe do 1923 roku, następnie jej właścicielem do roku 1933 był Leon Figiel.
W 1933 roku budynek przejął Klub Polski. W czasie wojny mieściło się tu kierownictwo niemieckiej samoobrony oraz kierownictwo powiatowe NSDAP.

W 1945 roku gmach zaadaptowano dla potrzeb Pomorskiej Rozgłośni Polskiego Radia, która jako Rozgłośnia Polskiego Radia PIK użytkuje go do dzisiaj.

Willa Wilhelma Blumwe, w której mieści się restauracja „Meluzyna” znajduje się w obrębie bydgoskiej dzielnicy muzycznej, w której skoncentrowane są obiekty kulturalne, uczelnie i szkoły muzyczne: Filharmonia im. Ignacego Paderewskiego, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Zespół Szkół Muzycznych im. Arthura Rubinsteina.

W otoczeniu szkół i placówek kulturalnych znajduje się galeria pomników kompozytorów i wirtuozów muzyki poważnej oraz kilka innych monumentów, w tym posąg Łuczniczki, uznawany za symbol Bydgoszczy.

Przedłużeniem ulicy Juliusz Słowackiego, przy której znajduje się wejście do naszej restauracji, jest ulica Augusta Cieszkowskiego, tworząca jednorodny kompleks kamienic, oddający ducha „bydgoskiej secesji”.

 
potrawa
Każdy posiłek to podróż w krainę smaku…
linia

Najwyższa troska o smak


Do przygotowania Naszych potraw wykorzystujemy świeże produkty od sprawdzonych producentów objętych gwarancją jakości.

Wykwintne menu


Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z naszym menu. Dbamy o to, aby każdy gość znalazł coś dla siebie.

Polecamy nasz szeroki wybór zup, dań głównych, sałatek, deserów i potraw dla dzieci. GO TO MENU
Loading...